سخن سردبیر

اخيراً در امريکا به مناسبت دویستمین سال تولد مؤسس آیين بابى (علی‌محمد شيرازى) و به منظور تبليغ و معرفی بهاءالله و بهائیت، فيلمى رونمایی شد به نام گيت (دروازه: ترجمه‌ی کلمه باب) تا نشان دهد که باب، شخصيتی صلح‌جو و بزرگ بوده که ظهور کرده تا دروازه‌ی آئين بهائى شود. درمورد این فیلم نکات ذیل به‌نظر می‌رسند:

0 نظر

رهبري بهائيت در حيفا ( بيت العدل ) در پيام رضوان ۲۰۱۶ ( ۳۱ فروردين ۱۳۹۵ ) خود از كليه ي بهائيان جهان درخواست می كند تا در جهت اجراي اهداف نقشه ي پنج ساله ی بهائي كه از اپريل سال ۲۰۱۶ ( ارديبهشت ۹۵ ) آغاز و در سال ۲۰۲۱ ميلادي ( ۱۴۰۰ شمسي ) خاتمه میيابد شركت فعال داشته باشند.

0 نظر

بار ديگر ميهمان خداى مهربان مان شديم در ضيافت رمضان؛
سپاس او را كه امسال هم توفيق حضور در اين ضيافت را به ما داد تا در لحظه هاى نورانى اين ماه او را بيشتر و بيشتر بخوانيم و ياد كنيم از ملكوت سحرگهان تا اذان شامگاهان و شب هاى نيايش و افتتاح و شب هاى قدر ...
اسلام است و رمضان ؛اسلام است و عبوديت؛اسلام است و دعا؛تهذيب ،پاكى،مغفرت و افطار با خانواده اى به وسعت جهان و جمعيتى دوميلياردى كه مى گويند:رمضان كريم،رمضان مبارك...
ما ، قدح شعبان را از دست ننهاديم تا خورشيدمان را تا عيد رمضان در آغوش گيريم كه حافظ گفت:
ماه شعبان منه از دست قدح كاين خورشيد

0 نظر

آى انسان ها...

0 نظر

نگاهی به پیام نهم نوامبر ۲۰۱۸ بیت العدل خطاب به بهائیان سراسر دنیا

مرکز رهبری تشکیلات بهائی در سرزمین‌های اشغالی فلسطین، یعنی بیت العدل، در پیام نهم نوامبر ۲۰۱۸ خود خطاب به بهائیان سراسر دنیا به نکات قابل توجهی اشاره کرده است که لازم است مورد توجه و بررسی بیشتر قرار گیرد.

0 نظر

یکی از اخبار قابل بررسی در پاییز 97، خبر نبش قبر یک بهائی به نام خانم شمسی اقدسی اعظمیان در گیلاوند از توابع شهرستان دماوند و درخواست از خانواده متوفی برای دفن جنازه در گورستان خاوران تهران بود. هرانا و بسیاری دیگر از خبرگزاری‌های بهائی با پوشش گسترده‌ی این خبر، آن را نوعی اهانت به عواطف و احساسات خانواده دانستند و توهین به جنازه فردی بی دفاع و مرده را محکوم کردند. برخی روشنفکران ایرانی ساکن غرب نیز در پیامی، این اقدام را محکوم کردند. بی‌بی‌سی فارسی ضمن پوشش خبری این ماجرا و بیانیه‌ی این روشنفکران، با یاسر میردامادی و حسن فرشتیان در همین زمینه مصاحبه کرد.

0 نظر

اين هفته خبر درگذشت احسان يارشاطر تيتر بعضى از رسانه هاى داخلى و خارجى شد.مردى كه نامش با شناساندن فرهنگ ايران به غرب و شناساندن فرهنگ غرب به ايرانى گره خورده است: از بنگاه ترجمه و نشر كتاب براي ترجمه آثار ادبى غربيان تا دانشنامه ايران و اسلام و تا ترجمه آثار كلاسيك فارسى به زبان هاى ديگر و آخرين و بزرگ ترين اثرش به نام دائرة المعارف ايرانيكا.مردى كه به توصيه و تاثير پذيرى از يكى از دوستان پدرش كه زن ستيز بود سالها زن نگرفت و و قتى هم كه زن گرفت زير بار بچه دار شدن نرفت زيرا ايرانيكا را بچه خود مى دانست(١).او در مورد خاستگاه فكرى خانواده اش در مصاحبه ها صحبتى نكرد جز اينكه گفت مادرش صداى خو

0 نظر

بعد از هرانا،جناب ثابتان(سخنگوى بيت العدل)و جناب رضائى(از مديران سابق بهائيان ايران)هم به بحث نمايشگاه بين المللى كتاب،ورود كردند و وجود غرفه بهائى پژوهى در ميان دوهزار غرفه ناشران كتاب را خلاف حقوق بشر و حتى قانون اساسى شمردند!

 

0 نظر

تمام حقوق این پورتال برای مؤسّسه بهائی‌پژوهی محفوظ است.

کپی‌رایت© بهائی‌پژوهی؛ ۱۳۹۸-۱۳۸۵.

Back To Top